8

KONTENJANLARIMIZ SINIRLI SAYIDADIR……

En yakın sınav tarihi: Her ay düzenli olarak forklift ehliyeti sınavı yapmaktayız

Son başvuru Tarihi : Her ayın 1 ile 15 arasında dönem başlangıcı yapılmakta olup en geç ayın 5 ne kadar mutlaka kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Online Forklift Ehliyet Sınav Soruları

1- Forklift ehliyeti deneme sınavı 1
2- Forklift ehliyeti deneme sınavı 2
3- Forklift ehliyeti deneme sınavı 3

Forklift operatörlük belgesi nerden alınır..

İş makinesi operatörlük belgesi Özel Öğretim Kurumlarına bağlı İş Makinesi operatörlük belgesi vermeye yetki belgesi almış Özel İş Makineleri Kursun dan.Tarım ve Köyişlerinden (Tarım için kullanılan iş makinesi türleri için) alınabilmektedir. Not:Özel Öğretim Kurumlarından onayı olmayan iş makinesi operatörlük belgesi verme yetkisi olmayan kurum,kuruluş ve şahıslara müracat etmeyin mağdur olmayın…. Ruhsat Örneğimiz

Forklift operatörlük belgesi sınav süreci.

2016 senesinin 4. Forklift sınavı 24 Nisan 2016 tarihinde Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Bir sonraki sınavımız Mayıs 2016 da olacaktır. Forklift ehliyeti sınavı önce Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okulda yazılı sınavı yapılacak olup ve aynı gün yazılı sınavdan başarılı olan adaylarımızı Arnavutköy İlçesi Çilingir Köyünde bulunan iş makineleri uygulama alanımıza götürerek uygulama sınavımız yapılacaktır.
Yazılı sınav başlaa saati :09:00 ( Ancak kursta toplanma saatimiz 8 dir )
Uygulama Sınavı başlama saati : 12:00

Forklift Operatörlük belgesi yazılı sınavında 40 adet soru sorulacak olup başarılı olabilmek için en az 28 net alıp 70 alan aday başarılı sayılacaktır.

Forklift Operatörlük belgeleri uygulama sınavında ise Forklift ehliyeti alacak olanlar 1,8 Tonluk, 2,5 tonluk ve 3 tonluk otomatik vites dizel forkliftlerimiz ile uygulama sınavına gireceklerdir.

Sınav ertesi başarılı olan adayların Operatörlük belgeleri düzenlenip Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilir ve Forklift Operatörlük belgeleri tarafımıza geldiğinde tarafınıza bilgi verilip alınması sağlanır.

Operatörlük belgesi kazananlara ( Örnek Forklift Belgesi ) bulunan Milli Eğitimden Onaylı belgeler teslim edilir..

Forklift belgesi ile hangi makineler kullanılır:

Forklift belgesi ile ancak forklift türüne giren iş makineleri kullanılabilir ( dizel, benzinli, elektrikli şarjlı, lpgli forkliftler, elle kumandalı istifleme makineleri,teleskopik bomlu forkliftler, reach truck forkliftler ).Operatörlük belgesi ehliyete g sınıfı olarak işletildiyse ehliyet sınıflarının yan tarafına forklift ibaresi yazılır, taşıt trafiği yolunda ve iş sahalarında sadece forklift kullanabilir.Eğer sürücü belgesine işletilmezse taşıt trafiğine kapalı yerlerde forklift operatörlük belgesi ile forklift kullanılabilir…

 

Forklift ehliyeti için hangi evraklar gerekli şartlar nedir ?
Şartlar
Yaş şartı: En az 18 bitip 19 dan gün almış olmak
Eğitim şartı: En az ilkokul mezunu olmak
Sağlık şartı: Operatör belgesi almasında sakınca olmadığına dair tek Tabibten veya klinikten alınmış G sınıfı sağlık raporu

Hükümlü olmama şartı: Adliyeden veya E-Devlet sitesinden alınmış operatörlük belgesi alınmasında sakınca olmadığına dair savcılık temiz kağıdı
Eğitim ve sınav şartı: Gerekli eğitim alıp sınavlara katılıp başarılı olunması

Gerekli Evraklar
1.Diploma noter tastikli veya Aslı
2.2 adet fotoğraf
3.Nüfus cüzdan fotokopisi
4.Savcılık temiz kağıdı
5.G sınıfı sürücü olur Sağlık raporu

Forklift belgesi g sınıfı sürücü belgesine nasıl çevirilir ?

Forklift operatörlük belgesi almaya hak kazanmış bir aday forklift operatörlük belgesini müracat edip kazandığı kurstan evraklarını aldıktan sonra kursun bulunduğu ilçe Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne aşağıdaki evraklarıyla beraber müracat ederek eski ehliyetini teslim edip g sınıfı ehliyetini alabilir.Yeni ehliyetine hem eski ehliyet sınıfı hem g sınıfı yazılır… Ehliyet belgesi olmayanlar ise direk g sınıfı ehliyet olarak sürücü belgesini alırlar.
1-Müracat Formu
2-Diploma Örneği
3-Sağlık raporu
4-Savcılık Temiz kağıdı
5-Kan gurubu kartı (ehliyetinde yazmıyorsa)
6-Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
7-Ehliyetin aslı
8-Cemiyet evrakları
9-Maliye harç makbuzu

Forklift Uygulama Sınavı Video


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.